İş Arayanlar İçin Büyük Fırsat! 1453 Personel Alınacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile KYK, 1453 Yurt Yönetim Personeli Alımı Başvurularını Kabul Ediyor

 Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) ile Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) işbirliğiyle Türkiye genelinde 1453 yurt yönetim personeli alımı başvuruları açıldı. Bu alım, lisans mezunu olanlar için devlette iş kapısını aralıyor.

Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden gerçekleştirilen başvuruların 10 Ekim 2023 tarihine kadar kabul edileceği duyuruldu. Bu alım, Türkiye genelindeki KYK yurtlarının düzenli ve verimli bir şekilde yönetilmesini amaçlıyor.

Adaylar, başvuru şartlarını incelemeye ve başvuru sürecini başlatmaya başladılar. Başvuru yapmak isteyenler için detaylar Finans7 tarafından derlendi. Başvuruların son tarihine kadar gereken adımları atarak bu önemli kariyer fırsatını değerlendirmek isteyenler, başvuru detaylarını dikkatlice okumaları önerilir.

Bu alım, genç ve nitelikli iş arayanlar için büyük bir fırsat sunarken, Türkiye'nin genç yeteneklerini devlet hizmetine kazandırmayı hedefliyor.

İşte ilana başvuru yapacak adaylardan istenen şartlar:
1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinin (A) bendinin 4, 5, 6 ve 7. alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak,

3. Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak,

4. Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak (Dul ve yetim aylığı hariç),

5. 2022 yılı KPSS sınavına girmiş ve belirtilen puan türünde en az 60 puan almış olmak,

6. Üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren Antrenörlük, Spor Bilimleri, Spor Yöneticiliği, Rekreasyon, Egzersiz ve Spor Bilimleri bölümleri veya bu bölümlere eşdeğer kabul edilen Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış bölümlerden mezun olmak,

7. Herhangi bir kamu kurumunda çalışırken görevden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak,

8. Sözleşmeli personel olarak çalışırken sözleşme esaslarına aykırı davranışlar nedeniyle kurumlarca sözleşmesi feshedilenler veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshedenlerin, sözleşme fesih tarihinin üzerinden bir yıl geçmiş olmak,

9. Görevini devamlı yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak,

10. Tam zamanlı çalışmaya engel bir durumunun olmaması,

11. Arşiv araştırması olumlu sonuçlanmış olmak.

Adaylar, bu şartları yerine getirerek başvurularını yapabileceklerdir. Başvuru yapmak isteyenlerin, belirtilen tarihler ve şartlar doğrultusunda başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Personel alımı için mezuniyet şartları şu şekildedir:
1. GRUP: 90 ERKEK 120 KADIN ALIMI

Adaylar, Üniversitelerin İktisat, İşletme, Maliye, Muhasebe, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi, Ekonometri, İstatistik, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümlerinden mezun olmalı veya Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen denk bölümlerden mezun olmalıdır.

2. GRUP: 80 ERKEK 110 KADIN ALIMI

Adaylar, Üniversitelerin İnsan Kaynakları Yönetimi, Bilgi ve Belge Yönetimi, Acil Yardım ve Afet Yönetimi bölümlerinden mezun olmalı veya Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen denk bölümlerden mezun olmalıdır.

3. GRUP: 60 ERKEK 100 KADIN ALIMI

Adaylar, Üniversitelerin Fotoğraf, Görsel İletişim, Görsel Sanatlar, Grafik, Grafik Tasarım, Medya ve Görsel Sanatlar bölümlerinden mezun olmalı veya Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen denk bölümlerden mezun olmalıdır.

4. GRUP: 80 ERKEK 100 KADIN ALIMI

Adaylar, Üniversitelerin Halkla İlişkiler, İletişim, İletişim Tasarımı, Medya ve İletişim, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümleri'nden mezun olmalı veya Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen denk bölümlerden mezun olmalıdır.

5. GRUP: 80 ERKEK 110 KADIN ALIMI

Adaylar, Üniversitelerin Antrenörlük, Spor Bilimleri, Spor Yöneticiliği, Rekreasyon, Egzersiz ve Spor Bilimleri bölümlerinden mezun olmalı veya Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen denk bölümlerden mezun olmalıdır.

6. GRUP: 80 ERKEK 110 KADIN ALIMI

Adaylar, Üniversitelerin Türk Dili ve Edebiyatı, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Coğrafya ve Tarih bölümlerinden mezun olmalı veya Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen denk bölümlerden mezun olmalıdır.

7. GRUP: 80 ERKEK 120 KADIN ALIMI

Adaylar, Üniversitelerin Sosyoloji, Psikoloji, Sosyal Hizmetler, Turizm ve İlahiyat bölümlerinden mezun olmalı veya Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen denk bölümlerden mezun olmalıdır.

8. GRUP: 59 ERKEK 74 KADIN ALIMI

Adaylar, Üniversitelerin herhangi bir bölümünden mezun olmalı veya Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen denk bölümlerden mezun olmalıdır.

Bu mezuniyet şartlarına uygun olan adaylar, ilgili gruplara başvuruda bulunabilirler. Mezuniyet alanlarına göre farklı gruplarda alım yapılmaktadır. Başvuruda bulunacak adaylar, mezuniyetleri ile ilgili belgeleri hazır tutmalıdır.

09 Eki 2023 - 23:00 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Çan'ın Sesi Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Çan'ın Sesi Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Çan'ın Sesi Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Çan'ın Sesi Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.