Gündem Gündem

17 Haziran 2022 - 12:42

“Trafikte Saygı ve Sabır” Yarışması Sonuçlandı

“Trafikte Saygı ve Sabır” Yarışması Sonuçlandı

0 0

1 hafta önce

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’nün Karayolu Trafik Güvenliği 2021-2023 eylem planı kapsamında “Trafikte Saygı ve Sabır” temalı resim, karikatür ve slogan yarışması ödül töreni Vali İlhami Aktaş’ın katılımıyla Çanakkale Valiliği’nde gerçekleştirildi.

Karşılıklı saygı çevresinde trafikte güvenliğin sağlanması, herkesin trafik kurallarına uyması ve toplumun bilinçlenmesini amaçlayan “Trafikte Saygı ve Sabır” temalı yarışmada,  ilkokul öğrencileri arasında düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren; Sude Duru Taşkın, Derya Karatekin, Elif Nigar Ertuğral, ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen karikatür yarışmasında dereceye giren; Belgin Demir, Yağmur Toprak, Deniz Solat, lise öğrencileri arasında düzenlenen slogan yarışmasında dereceye giren Şeyma Kuyucuklu, Elif Altınoluk, Özgür Efe Yıldı’ya ödülleri Vali İlhami Aktaş, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan, Sahil Güvenlik Batı Marmara Grup Komutanı S.G. Yb. Ercan Oran ve İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz tarafından verildi. Trafik güvenliğinin sağlanması için belirlenmiş kurallara karşılıklı saygı çerçevesinde uyulması gerektiğini belirten Vali İlhami Aktaş, “Trafikte Saygı ve Sabır” temalı resim, karikatür ve slogan yarışmasında dereceye giren öğrencileri tebrik ederek emeği geçen herkese teşekkür etti.

E-Posta : info@caninsesi.com.tr

Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portalı - Güncel ve Tarafsız Haberler İçin Her Gün Ziyaret Ediniz. Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz...