Gündem Gündem

22 Haziran 2022 - 17:24

Çan’a Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Müjdesi

Çan’a Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Müjdesi

0 0

1 hafta önce

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve belediyeler arasında gençlik hizmetleri ve spor alt yapısındaki eksikliklerin tamamlanması için düzenlenen protokol kapsamındaki çalışmalar devam ediyor. Edinilen bilgilere göre Çan’a yarı olimpik bir yüzme havuzu yapılacak. Alanının 10 metreye 18 metre olarak planlanan prefabrik yüzme havuzunun 2019 yılına ait bir proje olduğunu belirten yetkililer pandemi dolaysıyla projenin tamamlanamadığını belirtti.

 

OTOPARK ALANINA YAPILACAK

Çan için önemli yere sahip olan bu yüzme havuzunun Şehit Halil İbrahim Eriç Kapalı Spor Salonu yanında bulunan otopark alanına yapılacağı konuşuluyor. Otopark olarak kullanılan alana prefabrik yüzme havuzu yapılacağı belirtilirken daha sonra ise otopark olarak kullanılan boş alana yarı olimpik bir yüzme havuzu yapılacağı söyleniyor. Tesiste antrenör, can güvenlik, sağlık, personel odaları ve soyunma odaları, seyirci oturma alanı bulunacağı söyleniyor.

 

ÇAN HALKININ HİZMETİNE SUNULACAK

Çan’a yapılması planlanan yüzme havuzunun ilçeye katma bir değer katacağını ifade eden yetkililer ‘Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Çan’a yüzme havuzu yapılacak. Yarım Olimpik Yüzme Havuzu ve hemşerilerimizin hizmetine sunulacak. Gençlerimiz için de bu tür aktivite alanlarının olması çok önemli. Ayrıca yapılacak bu yüzme havuzuyla da Çan’da önemli bir açığı kapatmış olacağız. Hem de kendisini bu konuda yetiştirecek olan sporcularımız içinde bir alan olacak’ dedi.

 

İHALESİ İLAN’A ÇIKTI

Prefabrik olarak yapılacak olan yüzme havuzu ihalesi 20 Haziran 2022 tarihinde ilana çıktı. Yüzme havuzu yapımı için ihaleye son teklif verme tarihi ise 29 Haziran 2022 olarak belirlendi. Sözleşmenin yapılacağı tarihten itibaren 5 gün içinde yer tespiti yapılıp işe başlanacağı belirtilen yüzme havuzunun Çan’da önemli bir açığı kapatması bekleniyor.

E-Posta : info@caninsesi.com.tr

Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portalı - Güncel ve Tarafsız Haberler İçin Her Gün Ziyaret Ediniz. Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz...