Gündem Gündem

21 Haziran 2022 - 11:14

BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU

BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU

0 0

5 gün önce

 

İlk canlı yayından sonra günlerdir gündemden düşmeyen ‘Acaba Ne Söyleyecek’ denilen Özgür Erbil son açıklamasıyla bu ne perhiz bu ne lahana turşusu dedirtti. Yaklaşık olarak 1 buçuk haftadır Çan’da herkesin gözü kulağı Özgür Erbil’in yapacağı açıklamadaydı. Ancak yaptığı canlı yayında Özgür Erbil’in konuyu kapatmaya çalışması gözlerden kaçmadı. Sessizliğini geç bozan Özgür Erbil’in ise tekrardan sessizliğe bürünmesi kulislerde ‘Acaba Susturuldu mu?’ sorusunun sorulmasına neden oldu.

KİMSE RENCİDE OLMASIN SÖYLEMİ
‘Rüşvet ve İrtikap’ suçlamasıyla görevden uzaklaştırılan Bülent Öz’e canlı yayında 17 soru soran kuzeni Özgür Erbil son canlı yayında sorularına cevap vermek yerine ‘Konu benim için kapanmıştır’ demesi ise şaşkınlık yarattı. Oysa ki Bülent Öz’e 17 soru yöneltip canlı yayında bunları deşifre edeceğini söyleyen de kendisiydi. İlk açıklamasında 17 soru sorarak Bülent Öz’e soru yönelten Özgür Erbil son yaptığı canlı yayında sorulara cevap vermek yerine ‘Bu olayın hiçbir siyasi parti ya da kişi ile ilgisi yoktur. Medyada bu konuyla ilgili çok belge yayınlandı. Belgeleri buradan yayınlayıp kimsenin daha fazla rencide olmasını istemiyorum. Konu zaten savcılıkta bu iş çok uzadı. Bu açıklamamdan sonra bu konuyu da burada sonlandıracağım’ dedi. Özgür Erbil yaptığı canlı yayında konuyla ilgili olarak son kez açıklama yaptığını ifade ederek ‘Bu olayın hiçbir siyasi parti ya da kişi ile ilgisi yoktur. Beni ve ailemi tanıyanlar siyasi yaklaşımımı bilirler. Konuyu siyasi olarak ele alanların buradan siyasi bir şey elde etmek istediklerini düşünüyorum. Bu olaya bir ilçenin belediye başkanı ile mağdur edilen bir iş insanı olarak bakılsın’ dedi.

ŞAHİTLERİN İFADELERİNE KARIŞTI İDDİASI
Çıktığı günden itibaren Çan gündemine oturan Bülent Öz ve kuzeni Özgür Erbil olayının farklı bir mecraya çekilmeye çalışılmasına vurgu yapan Erbil, ‘Medyada bu konuyla ilgili çok belge yayınlandı. Belgeleri buradan yayınlayıp kimsenin daha fazla rencide olmasını istemiyorum. Konu zaten savcılıkta bu iş çok uzadı. Bu açıklamamdan sonra bu konuyu da burada sonlandıracağım’ diye konuştu. Daha önce yaptığı canlı yayında sorduğu sorulara bir cevap alamadığını ifade eden Özgür Erbil, ‘Benim suç duyuruma istinaden ifadeye çağrılan ilk şahitler nasıl ifade vermesi konusunda yönlendirildi. Suçlu olmadığını düşünen biri ifadeleri değiştirmek adına neden şahitlerin ifadelerine karışıyor. Bunu kamuoyunun takdirine sunuyorum. Üzerimize atılan mesnetsiz iddialar dendi, iftiracı olduğumuz söylendi, basın önünde aklandım dendi o zaman neden şahitlerin ifadelerine karıştılar’ diye konuştu. Bülent Öz ve ailesi adına yapılan hiçbir harcamanın belediyeye fatura edilmediğine değinen Özgür Erbil, ‘Kestiğimiz hiçbir fatura ailesi adına yapılan harcamalar belediye fatura edilmemiştir. Savcılığa da bizim faturaların incelenmesi için talepte bulunduk. Kestiğimiz hiçbir faturada bir kuruş kul hakkı yoktur. Söylenenin aksine ben bu faturaları belediyeye kesmeyi kabul etmediğimde yapmış işlerimizi durdurdu, ödemeleri yapmadı, faturaları aylarca kestirmedi. Şikâyet için neden bu kadar bekledin diyenlere cevabım ise belediye ile olan iş ilişkilerimin bitmesinden dolayıdır. Alacağımı tahsil ettikten sonra şikayetçi oldum ki kimse alacağımdan dolayı şikayetçi olduğumu düşünmesin’ dedi.

E-Posta : info@caninsesi.com.tr

Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portalı - Güncel ve Tarafsız Haberler İçin Her Gün Ziyaret Ediniz. Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz...