Gündem Gündem

23 Haziran 2022 - 12:06

Alparslan Türkeş’in Adı Biga’da Hayat Bulacak

Alparslan Türkeş’in Adı Biga’da Hayat Bulacak

0 0

1 hafta önce

Milliyetçi Hareket Partisi Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya’nın girişimleriyle yapımına başlanan Alparslan Türkeş Hatıra Ormanı’nda çalışmalar sürüyor. İçinde yürüyüş yolları, bisiklet yolları, spor ekipmanları, orman fidanlığı ve dinlenme alanları olacak Alparslan Türkeş Hatıra Ormanı’nın tabelası yerleştirildi. Biga’da açılışı yapılacak olan Alparslan Türkeş Hatıra Ormanı’nın Çanakkale’de ve Biga’da Alparslan Türkeş adını taşıyan ilk ve tek alan olma özelliğini taşıdığı öğrenildi. Sarıkaya Köyü sınırlarında Orman Harekat Merkezi yakınındaki atıl alanın, MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya’nın girişimleriyle ve alanın bağışlanması için gerekli olan bedelin de yine Başkan Altınkaya tarafından yatırılmasıyla resmi işlemleri de tamamlanmıştı.

Çevrecilikte Milliyetçiliktir

Çanakkale’de Alparslan Türkeş isminin yaşayacağı tek alanın bu hatıra ormanı olacağını söyleyen MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya; “Hatıra ormanımız, MHP Kurucu Genel Başkanımız Merhum Alparslan Türkeş’in adını taşıyacak ve nesiller boyu yaşatacak. İlçemizde merhum başbuğumuzun adını taşıyan bir sokak, cadde, park ismi yok. Bizler de bu sebeple hayırlı bir işe imza atmak istedik. Bize göre çevrecilik de milliyetçiliktir. Mevcut yeşil alanlarımızı korumaya ihtiyacımız var. Daha çok yeşil alana ihtiyacımız var. Ailelerimizin betondan uzaklaşıp nefes almaya ihtiyacı var. Hatıra ormanımızın tamamlanması için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak açılışımızı Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in ölüm yıldönümünde yapmayı planlıyoruz. Aynı gün fidan dikimi de gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

E-Posta : info@caninsesi.com.tr

Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portalı - Güncel ve Tarafsız Haberler İçin Her Gün Ziyaret Ediniz. Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz...