Gündem Gündem

19 Haziran 2022 - 13:57

Aktaş Kütüphane Yapım Çalışmaları Hakkında Bilgi Aldı

Aktaş Kütüphane Yapım Çalışmaları Hakkında Bilgi Aldı

0 0

7 gün önce

Vali İlhami Aktaş, İÇDAŞ tarafından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Terzioğlu Kampüsü’nde yaptırılan ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla ibadete açılan 18 Mart Hatime Ana Ulu Camii’nin alt kat yerleşimine yapılan ve yapım çalışmaları devam eden Kültür Merkezinde incelemelerde bulundu.

Vali Yardımcısı – İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, İl Müftüsü Şükrü Kabukçu, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz ve İÇDAŞ Temsilcisi Nuri Dublen’in de bulunduğu incelemelerde Vali İlhami Aktaş, 18 Mart Hatime Ana Ulu Camii alt kat yerleşim alanına İÇDAŞ tarafından yapılan Kültür Merkezinde yapılacak olan yaklaşık beş bin kitabın yer alacağı, özellikle üniversite öğrencileri başta olmak üzere her eğitim grubundan öğrencilerin yararlanabileceği kütüphane, beş adet farklı büyüklüklerde bulunan akademik toplantılar, öğrenci kulüplerinin küçük gruplarla yapacağı çalışmalar ve seminer programları için tasarlanan seminer odaları, İl Müftülüğüne bağlı olarak 18 Mart Hatime Ana Ulu Cami çevresindeki vatandaşlarımızın çocuklarına hitap edecek 4-6 yaş Kur’an kursu ve kültür merkezine gelen misafirlerin yararlanabileceği kafeteryanın çalışmaların gelinen son durum hakkında Vali Yardımcısı – İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü’den bilgi aldı. İncelemelerin sonunda Vali İlhami Aktaş, öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın kullanabileceği 18 Mart Hatime Ana Ulu Camii alt kat yerleşim planı dahilinde yapılacak olan kültür merkezinde bulunan kütüphane, seminer odaları, 4-6 yaş Kur’an kursu ve kafeteryanın en kısa sürede tamamlanacağını belirterek Çanakkaleli vatandaşlarımızın hizmetine açılacağını ifade etti.

E-Posta : info@caninsesi.com.tr

Türkiye'nin En Kapsamlı Haber Portalı - Güncel ve Tarafsız Haberler İçin Her Gün Ziyaret Ediniz. Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz...